Vše na jednom místě
147240
Bez

Bez Sambucus

BezBez černý je keř nebo malý stromek s rozvětvenou korunou a bí­lou dření­. Listy jsou lichozpeřené s dvěma až třemi páry lí­stků dlouhých do 20 centimetrů. Jednotlivé lí­stky jsou vejčité anebo podlouhlé, na vrcholku špičaté a pilovité. Květy jsou velmi drobné, žlutobí­lé a jsou směstnány v bohatých plochých vrcholičnatých květenství­ch, lidově zvaných bezinky. Mají­ pětizubý kalich a nažloutlou korunu, která je složená z pěti na bázi srostlých lupenů. Tyčinek je pět s velkými žlutými prašní­ky. Plody jsou kulaté trojsemenné peckovičky, mají­cí­ asi 6 mm v průměru. Zralé jsou černofialové až černé s purpurově červenou šťavnatou dužninou.

Čeleď

Bezovité - Sambucaceae

Latinský název

Sambucucs nigra

Lidové názvy

Bezinky, psí­ bez, smradlavý bez, smradinky, kozičky, kosmatice (bezový květ)

Popis

Bez černý je keř nebo malý stromek s rozvětvenou korunou a bí­lou dření­. Listy jsou lichozpeřené s dvěma až třemi páry lí­stků dlouhých do 20 centimetrů. Jednotlivé lí­stky jsou vejčité anebo podlouhlé, na vrcholku špičaté a pilovité. Květy jsou velmi drobné, žlutobí­lé a jsou směstnány v bohatých plochých vrcholičnatých květenství­ch, lidově zvaných bezinky. Mají­ pětizubý kalich a nažloutlou korunu, která je složená z pěti na bázi srostlých lupenů. Tyčinek je pět s velkými žlutými prašní­ky. Plody jsou kulaté trojsemenné peckovičky, mají­cí­ asi 6 mm v průměru. Zralé jsou černofialové až černé s purpurově červenou šťavnatou dužninou.

Výskyt

Bez roste hlavně na vlhčí­ch mí­stech nebo v půdách, kde je hladina spodní­ vody dostatečně vysoká. Najdeme ho na neobdělávaných pozemcí­ch, podél plotů a budov, na rumiští­ch, skládkách nebo jako součást křovinových porostů. 

Droga

Květy (Flos sambuci), plody (Fructus sambuci) a listy (Folium sambuci).
Výjimečně se použí­vají­ kořeny a vnitřní­ kůra stonku. Květy sbí­ráme za suchého a slunečného počasí­ před jejich plným rozvinutí­m (květen-červen). Hned se suší­ ve stí­nu nebo v sušárně při teplotě do 40 Â°C. Usušené květy jsou žlutobí­lé s pří­jemnou vůní­. Po usušení­ drogu prosejeme na hustém sí­tu, přičemž se oddělí­ jen květy a zůstanou ostatní­ stopky. linkPlody sbí­ráme až po jejich úplném dozrání­ (srpen-září­). Suší­ se ve stí­nu nebo v sušárně při teplotě do 40 Â°C. Usušené plody jsou fialovočervené, vejčité a scvrknuté. Kůru sbí­ráme brzy na jaře, když začí­ná proudit mí­za. Suší­ se ve stí­nu nebo v sušárně při teplotě do 45 Â°C. Kořeny vykopáváme na podzim (ří­jen) nebo na jaře (duben-květen). Umyjeme je, nahrubo nařežeme a suší­me ve stí­nu nebo v sušárně při teplotě do 40 Â°C. Všechny drogy bezu se skladují­ na suchém a vzdušném mí­stě. Mohou mí­t vlhkost 12%.

Chemické složení­ - účinné látky

Květy obsahují­ éterický olej, hořčiny, alkaloidy, flavonoidy, živice, eldrin, slizovité látky, tří­sloviny, sacharidy, cholin, vitamí­n C, organické kyseliny, látky s potopudným účinkem aj. Kůra obsahuje éterický olej, fytosterin, kyselinu valerovou, cholin, tří­sloviny, živice aj. Plody obsahují­ glykozid sambunigrin, vitamí­n C, sambucin, sambukyanin, karoten, železo, tří­sloviny, kyselinu jablečnou a vinnou, aminokyseliny, vitamí­ny ze skupiny B a jiné.

Účinek a použití­

Drogy se předepisují­ při žaludečně-střevní­ch a jaterní­ch onemocnění­ch, při zánětech ledvin a močového měchýře, revmatizmu, dně.

V lidovém léčitelství­ se uží­vají­ i při vysokém tlaku, astma (záducha, dušnost), těžkostech při močení­ a močení­ krve. Kořeny a kůra se doporučují­ jako uklidřují­cí­ prostředky, při obezitě a vodnatelnosti, výtažek z listů při revmatizmu, hemoroidech a kožní­ch onemocnění­ch a plody jako povzbuzují­cí­ prostředek při neuralgii.

Listy a kůra jsou však poněkud jedovaté a mohou vyvolat zvracení­ a silné průjmy. Taktéž jsou mí­rně jedovaté čerstvé plody, ale sušení­m nebo tepelnou úpravou se tato vlastnost ztrácí­. Jejich zápach však odpuzuje některé hlodavce. To byl důvod, proč byly keře černého bezu vysazovány u venkovských stavení­ a stodol.

Květy se použí­vají­ ve formě výluhu. Dvě čajové lžičky zalijeme 250 ml vaří­cí­ vody. Necháme vyluhovat 15-30 minut. Přecezený výluh uží­váme denně dva až tři šálky. Při nachlazení­ pijeme horký čaj spolu s 1-2 gramy acetazylu.

Mapa

admin